BARKOD BASKILI ÇELİK ETİKET

Dayanıklı barkod çözümleri

Anasayfa / Ürünler / Barkod Baskılı Çelik Etiket

TEKNİK BİLGİLER

1

ÜRETİM SINIFI 

DAYANIKLI ENDÜSTRİYEL ETİKET

2

KULLANIM ALANLARI 

Demirbaş- Varlık Takibi
OEM Ürün - kimlik tanımlama
Depo Etiketi
Kamu Etiketi
Sayaç Etiketi
Tarım Etiketi
Üretim- İş Takibi
Personalize Etiket çözümlerinde
Değişken Veri (Data) Etiketi çözümlerinde
Seri Numaralı Metal Etiket Çözümlerinde
Çok Dayanıklı etiket çözümlerinde
Çok yüksek ısının olduğu durumlarda
Boya baskıya nazaran daha dayanıklı çözümler gerektiğinde
Gemilerde , gemi vanalarında
Tarım alanında dış ortamda
Kimyasal aşındırıcıların kullanıldığı Endüstriyel mutfaklarda
Yüksek performanslı dayanıklılık gerektiğinde
Üzerinden ağır makinaların geçtiği etiketleme çözümlerinde

3

MALZEME KALINLIKLARI

" 0,40 mm " ve " 0,70 mm " kalınlıklarda paslanmaz çelik etiket üretimimiz standarttır.Bu kalınlıkların haricinde " 0,50 mm " - " 0,60 mm " - " 0,80 mm " - " 1 mm " - " 1.2 mm " -" 1.5 mm " -" 2 mm " ve " 3 mm" kalınlıklarda isteğe bağlı olarak üretim yapmaktayız.

4

STANDART YAPIŞTIRICI ÖZELLİĞİ

Kullanılan yapıştırıcı çeşitleri ;
1- Isıya ve kimyasallara karşı mükemmel direnç gösteren , soyulma ve kalkmaya karşı mukavemetli kalın akrilik yapıştırıcı.
2- Standart Çift Taraflı BANT | Yüksek taşıma kapasiteli
3- Standart VHB BANT | Yüksek taşıma kapasiteli
4- 1 mm Köpük Bant | Yüksek taşıma kapasiteli | Darbe emici
5- 3M 468 MP 120 Derece sıcağa dayanıklı | Özel uygulamalar
6- 3M 9473PC 260 Derece sıcağa dayanıklı | Özel uygulamalar
Ayrıca isteğe bağlı yapıştırıcılar mevcuttur.

5

DİĞER SAHADA UYGULAMA VE YAPIŞTIRMA TEKNİKLERİ

Perçin , vida , silikon , çivi ile ürünün üzerine montajlanabilir. Ürün kenarlarına 4 köşesine ve 2 yan tarafa isteğe göre açılacak olan montaj delikleri firmamızda kalıp usulü ile açılmaktadır.Bunun avantajı matkap v.s. gibi aletlerle açılan yüzey deformasyonunu önleme amaçlıdır.Delik çapı 3,2 mm ' dir. İsteğe göre delik çapı ve şekli değişebilir.

6

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Zor hava şartlarında kullanıma son derece uygun Aşınma, kimyasal ve Solventlere karşı dayanıklı istenirse Özel üretim yapıştırıcıya sahip
Yüksek performanslı ve dayanıklı Çizilmeye Dayanıklı ve Uzun Ömürlü
Kapalı ve açık alanda kullanıma uygun Uzun yıllar kalıcı baskıya sahip
Seri numaraları, barkod ve QR kodları içerebilir Özellik bilgileri, model numaraları ID numaraları ve statik veya değişken veri içerebilir Etiketin ayrı bölgelerinde farklı şekilde yazı , barkod ve seri no olabilir Kolay uygulama , vidalama ve perçinleme için özel montaj deliklerine sahiptir.

7

KULLANILAN SEKTÖRLER

Şirketiniz inşaat ekipmanı, imalat ekipmanı, tıbbi cihazlar, telekomünikasyon ürünleri, makina bileşenleri veya başka herhangi bir makine yada ağır hizmet tipi ekipman üretimini yapıyorsa, demirbaş - varlık ürün takibi yapmak istiyorsa muhtemelen ürününüz çok zorlu çevre koşullarına tabidir. Çelik etiketin kullanım alanı endüstriyel etiketlerinizin zorlu koşullara dayanması gerektiği sektörlerde çok geniştir. Otomotiv , makina endüstrisi , beyaz eşya , elektrik , elektronik , bilişim , mobilya ve petrokimya gibi sektörlerin ihtiyacı olan etiketlerde dayanıklı marka yada ürün tanımlama bilgi içerikli etiket olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

8

BASKI TEKNİĞİ ve METODLAR

Üretim metodu olarak ; barkod baskısı için özel bir makina parkurumuz ve mezzotint Işın fotojenik baskı tekniği sayesinde üretmiş olduğumuz çelik etiketlerin baskısında herhangi bir boya yada benzeri ürün kesinlik
le kullanılmamaktadır.Klasik lazer kazımada lazer ışını malzemeyi ısı
tarak çeliğin yapısına zarar vermekte ve zaman içerisinde korozyona maruz kalmasına sebebiyet vermektedir.Özel makina parkurumuzdaki mezzotint yöntemi sayesinde tabakanın yüzey yapısına asla zarar gelmemekte ve barkod okuyucularda rahat okunanabilmesi sağlanmaktadır.İşlem sonucunda zemin rengi mat metalize gümüş baskı rengi soft siyahtır. Endüstriyel etiketlerimizin ürününüzün zorlu özelliklerinizi karşılayacağından ve çevre koşullarına dayanacağından emin olabilirsiniz.

9

ÜRETİM SÜRESİ

Üretim net miktarı konuşularak en kısa sürede geri dönüş yapılacaktır.

Ürün Gruplarımız Hakkında DAHA FAZLA BİLGİ EDİNİN ...

" Memnuniyet garantisi "

Tasarımdan Teslimata kadar sizinle beraberiz !

S.S.S ( Sıkça sorulan Sorular )

Firmamız 1.4301 | 304 | 304 L | 316 | 316 L öztenitik yapıda paslanmaz çelik etiket üretimi yapmaktadır.Paslanmaz çelik etiketin esas kullanım alanı yüksek ısının ve kimyasal aşındırıcıların söz konusu olduğu ortamlardır.Dış formatlar Lazer kesim yada Cnc kesimdir.Yazılar geleneksel şekilde serigraf baskı yada asit indirme tarzı yöntemlerle değil sadece mezzotint Işın yöntemi ile yapılmaktadır.Bu üretim metodunda malzeme cinsine göre derin ve siyah bir renk almakta ayrıca boya ile doldurmaya gerek kalmamaktadır.Gemilerde , gemi vanalarında ve cihazların üzerinde , sanayi makinalarında cihaz hakkında bilgi veren bu tür etiketler kullanılır.Çelik etiketlerin üzerine her çeşit barkod ve değişken veriler eklenebilmektedir.

Üretimde kullandığımız çelik etiketler barkod okuyucularda parlama yapmayan özel mat malzeme
dendir.El terminali barkod okuyucularda rahat okuyabilmesi açısından mat renkler genelde tercih sebebidir. İşlem sonunda üretim metodu ile tepkimeye girerek oluşan baskı rengi soft siyahtır.

Barkod hazırlama firmamızda ücretsiz olarak yapılmaktadır.Ancak data bağlı etiketlerin üretimi esnasında işveren firmalar genelde xls , txt formatlarında etiketlerin üzerinde görmek istedikleri kodların dökümanlarını bilgisayar ortamında firmamıza iletmektedir.Bizlerde firmanızdan gelen verileri databankamıza ekleyerek istemiş olduğunuz kodları etiketinizin üzerine baskı yapmaktayız.

Evet.Her tür veri ve barkod , karekod ( 2 boyutlu kod ya da datamatrix kod ) ,QR Code, Azteck Code , yazı ile demirbaşın adı ve sabit kıymet numarası , tanımlı ID numarası , order numarası , model numarası parça ve stok numarası , semboller vb. kodları etiketiniz üzerinde görebilir
siniz.Ayrıca sadece bir etiket üzerinde tek bir veri ilede sınırlı kalmadan etiketinizin uygun olan her bölgesinde data olabilir.

Etiketinizin arkasının yapışkanlı olmasını istemediğiniz yada daha sağlam bir birleştirme gerektiği durumlarda etiketin 4 tarafına yada her iki yan tarafa Ø 3,2 mm olacak şekilde kalıplı vida yada perçin delikleri açmaktayız.İsteğinize göre delik şekil ve çapları değişim gösterebilir. Böylece Ürünlerinizi Perçin , vida , çivi ile ürünün üzerine montajlayarak çok uzun süre sabit bir şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yapısı gereği çelik etiketin barkod okuma mesafesi anodize alüminyum etikete göre daha kısa mesafededir.Ancak anodize alüminyum etikete göre çok daha sağlam yapıdadır. Piyasada bulunan sublime tekniği ile üretilen etiketçilerin malzemesinden farklı yapıda çelik görünümlü değil gerçek çelik malzemedir.Sözgelimi ; isterseniz üzerinden Tank geçirebilirsiniz o derece sağlamdır.Eğilme yada bükülme gibi sorunlarla kesinlikle karşılaşmayacaksınız.Ayrıca 316 kalite malzemelerin kopma dayanımı (ultimate strength), 304 kalite malzemelere oranla çok daha yüksektir. Boyasız baskı tekniği ile üretilen Çelik etiket için herhangi bir ömürde sözkonusu değil , biz ömürlük bir etiket olarak bakıyoruz.Korozyona dayanımlı kimyasal içeriği sayesinde sert koşullu ortamlarda kimyasal çözücüler , deniz suyu , sıcaklık , neme, darbelere karşı mukavemet gücü yüksek, kırılmayan, her türlü hava şartlarında kullanılabilir her türlü baskıya maruz bırakabilirsiniz.Örneğin ; Depo etiketi olarak siparişini gerçekleştirdiğimiz ünlü bir firmamızda çelik etiketler yere vidalanmış ve üzerlerinden her dakika tonlarca ağırlıkta vinçler geçmektedir.Ancak etiketimiz her türlü baskıyı kaldırabilecek yapıdadır.

Blog'da yeni

" Markanız etiketizde yaşasın "

Blog yazı 1

Blog yazı 2

  • ETİKETİM İNTERNET SİTEMİ AÇSIN , FİRMAMI TANITSIN !
  • İNTERNET SAYFAMDAN ÜRÜNÜMÜN ŞOVUNU YAPSIN , ÜRÜNÜMÜ TANITSIN !
  • ARIZA BİLDİRİMİNDE İNTERNET SERVİS SAYFANIZA BAĞLANSIN !
  • HAFİF VE DAYANIKLI OLSUN diyorsanız ;
  • " QR Code PVP Etiket " bu etiket tam size göre ! 

Aradığınızı Bulamadınız mı ?

Hemen altta yer alan
|WhatsApp|Telegram |Viber|
butonlarından mesaj atabilir yada
pusulametaletiket@gmail
adresimize mail gönderebilirsiniz...

Referanslarımızdan...

Türkiye'nin lider markaları Pusula ' ya güveniyor .

İLETİŞİM ADRESİ

Sanayi Mahallesi  Atatürk Caddesi No : 78|1
Kardeşler Han  Kat :5 34165
Güngören - İstanbul | TÜRKİYE

Telefon : + 90 212 539 65 00
Mobile : + 90 546 650 90 87
Mobile : + 90 555 007 55 38
E-mail  : pusulametaletiket@gmail.com

E-POSTA ABONEMİZ OLUN !

Güncel E - Posta aboneliği


SOSYAL MEDYADA BİZ !